logo
Posilovna Rozstání
První novinka
První novinkou, a to zásadní, je, že byla v létě roku 2009 zahájena přestavba místní posivlny v obci Rozstání. Její dokončení se protáhlo, z důvodů ruzných činností, které byly spojeny s přestavbou.
Druhá novinka
K přestavbě posilovny, se patřilo také vytvořit nové a po grafické stránce upravenější stránky, které by prezentovali vynaložený čas a úsilí všech lidí, kteří se na přestavbě podíleli.
 

Vítejte na stránkách místní posilovny v obci Rozstání


Co je potřebné vědět


Série a opakování


Tak s tímto pojmem se setkáte velice často. Opakování je jeden celkový pohyb vystihující celý předepsaný cvik. Například u bench pressu je to uchopení tyče ze stojanu, pohyb činkou dolů k hrudníku a potom vytlačení činky nahoru do výchozí polohy.


Málo kdy se setkáte s tím, že se provede jen jeno opakování. Spíše se provádí více opakování za sebou čemž se říká série.


Jen těžce se bude dát říci, že na tuto svalovou partii provedu tolik opakování. I když už je léty prověřeno, kolik by se mělo na jakou partii a se zátěží provádět opakování a sérií.Například pro powerliftery 5-7 opakování pro dolní oblast zad a nohy, zatímco horní polovina těla by měla být procvičována 3-5opakováními. Pokud je ale vaším cílem budovat svaly a zlepšit si kondici pak by jste měli provádět 6-8 opakování. Pro začátek je nelepší provádět počet 10-15 opakování a to z důvodu naučení se správného držení těla a zvyku na zapojení těla do tréninku.


Striktní opakování


"Provedení je velmi důležité.Každý může přijít do posilovny a zvedat zátěž. Trik ale spočívá v tom, že musíte pohyb spávně, abyste dosáhli požadovaných výsledků.Snažte se o pomalý pohyb, je nezbytné abyste cítili, jak sval pracuje."
- Shanon Bruneau Proto je vždy nejlepší mít nad zátěží naprosto dokonalou kontrolu.


"Fyzicky vzato, nemohu zakončit sérii stejně, dokud mám jěště sílu pokračovat ve cvičení. Cvičím stále dál a dál,dokud mi činka prakticky nevypadne ze znehybněných prstů. "
- Tom Platz " The Golden Eagle "

Systémy cvičení


Existuje mnoho druhu procvičení těla, které vychází z různých teorií a také se odvíjí od toho kolik času máte k dispozici.


"Nikdy na to nezapomenu: John mi řekl, že jsou tři věci, které musím udělat, pokud chci v kulturistice uspět.Hodně trénovat, hodně jíst a hodně spát. Přišel jsem ten večer domů asi o hodinu později a začal jíst. "
- Vince Taylor Základ vidím ve třech trénincích týdně.V každém tréninku procvičit celé tělo a na jednu svalovou skupinu provézt jeden cvik.Každý cvik je prováděn ve třech sériích o 8-12 opakováních.Jak se budete zlepšovat, bude se vám zátěž zdát lehčí.Svaly se stačili vypořádat se zátěží a ochránily se tím, že se zvětší, aby na příští trénink bylo tělo lépe připraveno. Zvedat zátěž můžete klidně každých 8-10 dní ale jen o malou váhu asi 3kg dle cviku. Pokud budete jíst velké množství kvalitní stravy, budete schopni tvrdě trénovat. A tím budete nabírat svalovou hmotu.Bohužel většina kilogramů, které naberet, nebude ve formě svalové hmoty, nýbrž tuků. které budete muset odbourat.Rychlá redukce tuku, ale je pro tělo velmi obtížná a vysilující, proto raději volte takový poměr jídla, při kterém budete schopni nabírat řekněmě tak 1-2kg měsíčně.


Správná výživa


Jídelníček bohatý na živočišné tuky vede ke vzniku srdečních chorob. Potraviny se skládají z proteinů (bílkovin), kabohydrátů (cukry, škroby a celulóza), tuků, vitamínů, vlákniny, minerálů a vody.Většina tělesné energie pochází z tuků a kabohydrátů, ale pokud jich není dostatek, musí být k tomu účelu využity proteiny. Nadbytečné proteiny jsou pak uskladněny ve formě tuku. Tato porblematika je velice rozsáhlá, proto zde uvedu pár rad do začátku. Nejprve si budete muset ujasnit co vlastně chcete se svojí postavou provést. Pokud budete chtít trochu přibrat, pak bych vám radil jíst maso, mléčné výrobky, ryby, ovoce, zeleninu, celozrnné produkty a velice důležitá je voda. Problematika výživy je velice důležitá a najít vhodný kompromis mezi spotřebovanaou energií a výživou, kterou přijímáte je někdy velice těžké.Při nedostatku se vám nebude dařit přibrat alespoň trochu, pokud ale bude mít nadbytek tak se vám bude tvořit velké množství tukových zásob.Proto raději sledujte vaše tělo jak na tom jste a snažte se stravu přizpůsobit tréninku. Před tréninkem by jste neměli jíst minimálně jednu hodinu, lepší jsou dvě než vidět co jste měli k obědu. Proto aby jste shazovali tuk musíte docílit toho, že váš příjem bude vyvážený a také bez potravy, ve které bude zbytečná energie která vás nezasití.Tím myslím ruzné sladkosti atd.Pokud se ale nedokážete ubránit, snažte se jíst sladkosti v malých dávkách a hodně žvýkat.Než dojde k zaplnění žaludku musíte potravu přijímat ve větším čase.Pokud jste zvyklí se rychle najíst, pak žaludek neví kolik má ještě místa a vy stále jíte, aniž by jste měli nával přesycení.Až do té doby když už nemáte místo a pak se žaludek musí roztáhnout.Proto odborníci radí jíst více krát denně.Žaludek se vám za nějakou dobu upraví tak, že nebudete muset přijímat tak velké množství ale postačí vám méně.Nemusíte hned samozřejmně chodit do posilovny, ale pohyb je základní věcí, která dnes chybí.Většina prací je dnes sedavého charakteru a dochází k různým potížím s pátří, která nemá oporu v bederní části a svalech které ji obklopují.Jedním z dobrých cviků na spodní část zad je hyperextenze, kterou můžete provádět i doma na posteli pokud vám někdo podrží nohy což ale už patří do zásobníku cviků, ve kterých by jste měli jednotlivé cviky najít. Pokud budete mít jakékoliv dotazy můžete se obrátit na správce místnosti, administrátora těchto stránek nebo někoho jiného který vám správně poradí v dané oblasti.

 

Úvod | Historie | Pravidla | Začínáme | Trénink | Fotogalerie
© 2010 Posilovna Rozstání. All Rights Reserved
Website templatesBusiness directory UKYellow pages USWebsite design companyWeb design directoryWeb design directory AustraliaWeb design directory CanadaFree health care / fitness web templates