logo
Posilovna Rozstání
První novinka
První novinkou, a to zásadní, je, že byla v létě roku 2009 zahájena přestavba místní posivlny v obci Rozstání. Její dokončení se protáhlo, z důvodů ruzných činností, které byly spojeny s přestavbou.
Druhá novinka
K přestavbě posilovny, se patřilo také vytvořit nové a po grafické stránce upravenější stránky, které by prezentovali vynaložený čas a úsilí všech lidí, kteří se na přestavbě podíleli.
 

Vítejte na stránkách místní posilovny v obci Rozstání


Něco do začátku


Nejprve uvedu několik málo informací do začátku, které nebyvájí vždy tak jenoznačné. Tak tedy pokud jste někdy zaslechli všechno se zmnění v tuk, tak tato kritika je neoprávněná. Svaly se nemohou změnit v tuk, stejně tak jako tuk se nemůže změnit ve svaly.Postupem věku se náš metabolismus zpomaluje, to znamená, že tělo potřebuje k udržení váhy méně kalorií.Bohužel ale lidé spíše jedí stejně či více a tak se tato energie musí někam přeměnit (tady to vypadá na zákon zachování energie z fyziky ).


"Udělal jsem to nejlepší, co jsem se svou genetikou udělat mohl.A právě v tom spočívá úspěch v tomto sportu." Sonny Schmidt,profesionální kulturista IFBB


Jedna z výhod kulturistiky je, že můžete trénink přizpůsobit individuálním cílům. Většina lidí,kteří z kulturistikou začínají, netouží po tom stát se Mr. Olympia. Jak se ve sportu chcete dostat daleko to záleží na vašich osobních cílech. Pokud jste na tom stejně jako 90% všech kulturistů. Jde vám o to shodit několik kilogramů, vytvarovat si tělo a zlepšit svoji celkovou kondici. Až strávite v posilovně více času, uvidíte že lidé se zlepšují a to každý jinak rychle. Genetika je věda, která zabývající se dědičností, tím jak se určité vzhledové a charakterové vlastnosti dědí z generace na generaci.Lidé, kteří mají drobné kosti , mají také většinou méně svalové hmoty než jedinci s mohutným skeletem.Člověk může předpokládat, že se mu podaří nabrat v horní polovině paže tolik hmoty, že obvod bicepsu bude asi o 25cm větší než obvod zápěstí.To ovšem neznamená, že si jedinec s 15cm zápěstím nevybuduje 50cm paže. Mnoho dnešních špičkových kulturistů nemá zdaleka tak dobré genetické vlohy, ale inteligentním tréninkem a dietou zpochybnili všechny počáteční tvrzení.


Pro lepší přiblížení, zde ještě uvedu základní charakteristiku pro špičkové kulturity:

Strukruta a tvar

- tvar písmena " X " široká ramena, úzské boky a výborné " V " na zádech.

Ideální tvar svalů

- Mají vaše svaly příjemné linie a tvary?Máte plný biceps s vrcvholkem.

Velikost kloubů

- Máte dobré kotníky, kolena a lokty?

Svalová hnota a objem

- Dostatek svalové hmoty rozprostřené po celém těle.

Symetrie, rovnováha a proporce

- Žádná partie by neměla být nadřazena nad jinou.

Dlouhé a plné svaly

- Máte mezi dolní partii bicepsu a a loktem velkou mezeru, nebo se bicepsy táhnou po celé délce paže?

Svalová definice

- Máte svaly vyrýsované?

Vaskularita

- Rýsují se vám pod kůží žíly?

Svalová separace

Máte jednotlivé svaly dostatečne odděleny?

Svalová hustota

- Máte pevný a svaůnatý vzhled?

Dostatek energie

- Náročný trénink musí být podpořen dostatkem energie.

Přirozená síla

- Zvládáte trénink s těžkými váhami?

Metabolismus

- Nabíráte spíše svalovou hmotu nebo tuk ?

Vysoká hranice bolesti

- Pokud nejste schpni zvládnout bolest a pálení svalů, zapomeňte na to stát se šampionem.

Silná konstituce

Jste liní?Jdete na trénink nebo raději bude doma ležet?

Pozitivní mentální rozpoložení

- Je pro vás snadné se sostředit na trénink nebo stále myslíte na něco jiného?

Trénink by měl být pro vás zábavou.Pokud budete provádět trénik stále už několik let dokola tělo si na něj zvykne a reagovat přestane.

 

Úvod | Historie | Pravidla | Začínáme | Trénink | Fotogalerie
© 2010 Posilovna Rozstání. All Rights Reserved
Website templatesBusiness directory UKYellow pages USWebsite design companyWeb design directoryWeb design directory AustraliaWeb design directory CanadaFree health care / fitness web templates